Struktura: Aktuality / Holandský billiard / Turnaj 30.07.2014

Turnaje Praha | Turnaje Ostrava | Mistrovství ČR | Členové oddílu HB | Zprávy

Pražské herny | Turnaje Rodamiento | Harlequin | Žebříčky

Turnaj Harlequin č.: -1- | -2- | -3- | -4- | -5- | -6- | -7- | -8- | -9- | -10-

Základní informace

Kulečníkový klub Harlequin Praha pořádal již druhý turnaj v holandském billiardu. Tentokrát se sešlo 15 hráčů (z toho 9 našich členů z Club Rodamiento). K dispozici byly 4 hrací stoly na kterých každý hrč odehrál 10 klasických her.

Výsledky byly velice vyrovnané. Po devíti odehraných kolech se hráči rozdělili do dvojic podle průběžného pořadí a poslední (10.) kolo odehrála dvojice spolu na vylosovaném stole. Nejzajímavější duely byly k vidění mezi hráči na průběžném 3. - 5. místě. Anna Rychterová měla náskok + 15 bodů před Zdeňkem Hrubešem a Daniel Beseda ztrácel - 9 bodů na Zdeňka. Díky poslednímu náhozu 71 bodů se však Anna propadla na konečné 5. místo a v souboji o bronz byl úspěšnější Zdeněk - Daniel sice zahrál 109 bodů a čekal jak odpoví soupeř, ale Zdeněk nenechal nich náhodě a zahrál v desátém kole 106 bodů.

Nejvyrovnanějším zápasem však bylo samotné "finále". Tento poslední duel na tomto turnaji s napětím sledovali všichni ostatní hráči. Zbyněk Fojtík i Honza Beneš měli po devátém kole shodně 898 bodů. Nejdříve svou hru odehrál Honza, který zahrál slušných 88 bodů. V následné hře měl Zbyněk ve slotech 87 bodů a v ruce měl poslední disk. Opravdu finále jak se patří. Nakonec tímto posledním diskem odrazil jiný připravený disk do slotu se třemi body a mohl se tak radovat z celkového vítězství a originálního poháru.

Také tentokrát byla vypsána speciální ceny za nejvyšší nához turnaje. Až do 6. hry průběžně vedl Daniel Beseda s náhozem 112, kterého v 6. kole překonal Jan Beneš náhozem 114 a v 7. kole se ještě zlepšil na 117. Z vítězství se však nakonec radovala Anna Rychterová, která dokázala v 8. kolo zahrát krásných 120 bodů.

Nejlepším nováčkem byl jednoznačně Pavel Diviš, který při svém prvním startu na turnaji (tuto hru si vyzkoušel navíc vůbec poprvé) obsadil krásné 7. místo s průměrem 89,50.