Kuličkový turnaj III Ženklava Open (06.08.2017)

Navigace: Projekty / Kuličkové turnaje / III. Ženklava Open

V Ženklavě na Novojičínsku se již potřetí konal kuličkový turnaj kategorie Open, který se započítává do Národního žebříčku České republiky. I přes nepřízeň počasí, dorazilo na místní tenisový kurt, kde se turnaj pořádal, 29 hráčů (zastoupení: Ženklava 8, Brno 5, Ostrava 4, Prostějovičky 4, Závišice 3, Lichnov 2, Praha 1, Prostějov 1, Šenov 1).

Hrálo se podle oficiálních pravidel Českého kuličkového svazu. Každý hráč měl 10 kuliček stejné barvy a po náhozu k důlku se střídalo ve cvrnkání. Vítězme se stal hráč, který jako první umístil svých 10 kuliček do důlku. Každý zápas se hrál na dvě vítězné hry. Hráči byli nasazeni do osmi základních skupin (systémem každý s každým) a z každé skupiny postoupili dva nejlepší hráči do KO pavouka na jednu porážku. O překvapení nebyla nouze a skvělé výkony předvedlo hned několik nováčků (např. na celkovém pátém místě Libuše Holubová z Lichnova, která za sebou nechala i zkušené hráče).

Turnaj ovládla rodina Karáskova z Prostějoviček. Vítězem se stal Luboš Karásek před druhým Antonínem Karáskem a třetím Františkem Karáskem. Nejlepším nováčkem se stala Libuše Holubová z Lichnova. Juniorskou kategorii ovládl rovněž Antonín Karásek (klub Hanácká Trefa). Na druhém místě skončil Dan Čermák z Brna (klub Chrobáci Brno) a na třetím místě se umístil místní Robert Zajíček (klub Kuličky Ženklava).

Pořadatelé připravili pro hráče ještě jeden doplňkový „nežebříčkový“ turnaj. Přihlásit se mohly dvojice složené s rodinných příslušníků či hráčů z jednoho města / obce. Osm nejrychleji přihlášených dvojic se utkalo v KO pavouku na jednu vítěznou hru. Nejlépe se dařilo dvojic Antonín Karásek / Pavel Kotyza. Druzí skončili Lucie Besedová / Daniel Beseda (pořadatelé z Prahy) a třetí místo obsadila rodinná dvojice Dagmar Karásková / František Karásek. Kompletní výsledky na www.kulicky.com.

Pořadatelem turnaje byl sportovní klub „Club Rodamiento, z. s.“ (Lucie a Daniel Besedovi). Velké poděkování patří Obecnímu Úřadu Ženklava. Díky podpoře mohl být turnaj pro hráče zdarma a zároveň si odnesli krásné, originální a ručně vyráběné keramické medaile.

Termíny nejbližších turnajů: Praha – Park Lannova (12.8.), Bedihošť (13.8.), Koštice (13.8.), Sedlec(19.8./Masters), Sedlec (19.8./Open). Kompletní přehled na www.kulicky.com.

Rekapitulace – vítězové:

Celkové pořadí:

 1. Luboš Karásek (Hanácká Trefa, Prostějovičky)
 2. Antonín Karásek (Hanácká Trefa, Prostějovičky)
 3. František Karásek (Hanácká Trefa, Prostějovičky)

Kategorie juniorů:

 1. Antonín Karásek (Hanácká Trefa, Prostějovičky)
 2. Dan Čermák (Chrobáci Brno)
 3. Robert Zajíček (Kuličky Ženklava)

Nováčci:

 1. Libuše Holubová (Orel jednota Lichnov) / celkové 5. místo
 2. Jaroslav Koudelák (Orel jednota Lichnov) / celkové 12. místo
 3. Lukáš Gliniarczyk (Ostrava) / celkové 15. místo

 

Podrobné výsledky z turnaje:

Propozice:

Fotogalerie:

 Další odkazy:

Média:

 • Článek (Region Novojičínský, 15.08.2017)
 • Článek (www.HanackaTrefa.cz)

IMG_20170806_142437