O klubu

 

Jsme spolek – sportovní klub se sídlem na Praze 10. Působíme však po celé republice. Rádi Vás přivítáme mezi námi. Účastníme se turnajů a soutěží a sami organizujeme a pořádáme turnaje a akce v disciplínách jako: KULIČKY, PÉTANQUE, BOWLING, SJOELEN, MÖLKKY, TURISTIKA, DESKOVÉ HRY ad.

 

Proč se stát členem právě našeho klubu? 

  • Provozujeme sportovní aktivity na rekreační i závodní úrovni
  • Pořádáme vlastní akce a turnaje a naši členové se účastní cizích akcí a lig po celé republice
  • Naše nabídka zahrnuje pestrou škálu oddílů / sportů: Kuličky, Pétanque, Bowling, Sjoelen / Holandský billiard, Mölkky, Turistika / Cykloturistika, Stolní tenis, ad. Provozujeme i volnočasové aktivity jako: Deskové hry či Filmový klub
  • Pro členy klubu je většina projektů buď zdarma nebo za symbolické startovné. Obyvatelé Desítky mají většinou akce úplně zadarmo
  • Pro členy juniory je možné čerpat různé příspěvky z dotačních projektů
  • Jsme členy České unie sportu (Pražské tělovýchovné unie) a všichni naši členové jsou automaticky pojištěni pro případ úrazu
  • Pokud provozujete nějaký sport který není v naší nabídce, můžete ho v rámci našeho klubu zřídit, nebo se přímo stát vedoucím nového sportovního oddílu
  • Pro členy pořádáme kulturně společenské akce, vánoční večírky ap. (např. v rámci členských schůzí ap.)

 

Jak to všechno začalo (2010 – 2011)

První setkání s kuličkovým sportem si dnešní zakládající členové sportovního klubu mohli vyzkoušet v září 2010, kdy se zúčastnili dvou turnajů kategorie Open v Praze na Petříně. Kuličkám jsme úplně propadli a od té doby pravidelně objíždíme turnaje po celé republice.

Vedle kuliček jsme provozovali zejména bowling. Pravidelně jsme chodili trénovat do „domovské“ bowlingové herny na Radavě, účastnili jsme se většiny radavských turnajů a někteří členové si rovněž zahráli i ABL (Amatérskou Bowlingovou Ligu), ve které jsme slavili velké úspěchy (Divize Holešovice; Přebor Letná; 3.A liga).

Během zimní přestávky se zrodil nápad vyplnit nějak prostor než opět začne kuličková sezóna. Ke kuličkám a bowlingu jsme vybrali další „koulecí“ sport a tím byl pétanque, který do té doby téměř nikdo z nás nehrál. Projektu „Trojboj 2011“ se nakonec zúčastnilo 30 hráčů (15 dvojic) a my jsme objevili krásu dalšího sportu, který se pro nás stal takovou vášní jakou do té doby byly pouze kuličky.

V Letenských sadech jsme v květnu 2011 zahájili 1. ročník „Letenské pétanque ligy“ určené pro rekreační hráče pétanque. Celkem 31 hráčů odehrálo během dvaceti hracích dnů (12 ligových kol) téměř 200 zápasů. Pétanque ligová sezóna byla zakončena v srpnu závěrečným Turnajem mistrů do kterého se kvalifikovalo 12 nejlepších hráčů.

To, že milujeme koule a kuličky všech velikostí, jsme si znovu potvrdili během letní sezóny, kdy jsme absolvovali několi minigolfových turnajů, které pořádal jeden z členů našeho současného pétanque týmu. Někdy
v této době se také zrodil název našeho budoucího sportovního klubu
a to „Club Rodamiento“ (v překladu klubu koulení).

Abychom věděli, jak na tom vůbec v pétanque jsme ve srovnání
s ostatními hráči, kteří tento sport provozují déle než my a věnují se mu
na soutěžní úrovni, přihlásili jsme náš tým v září 2011 do prestižního „Pražského poháru pétanque„. Na této dlouhodobé soutěži týmů jsme vůbec poprvé startovali pod názvem „Club Rodamiento“. Jako nováčci jsme byli nasazeni do pětičlenné skupiny „B“, ve které naše družstvo obsadilo 2. místo, což nám zajistilo účast v jarní baráži o účast ve skupině „A“.

Výrazného úspěchu jsme také dosáhli v pétanque turnaji Sbohem léto 2011, který se konal u Letenského zámečku. Ze 26 přihlášených trojic se do finálových zápasů probojovaly pouze 4 týmy (včetně nás). Sice jsme vyhráli všechny zápasy, ale jen díky horšímu skóre jsme nakonec hráli zápas o 3. místo.

Založení klubu (2012)

Založení sportovního klubu bylo jen otázkou času. Registrované občanské sdružení je navíc podmínkou pro vstupu mezi členy „České asociace pétanque klubů“ a otevírá nám možnost účastnit se nejprestižnějších pétanque turnajů.

Občanské sdružení bylo zaregistrováno Ministerstvem vnitra ČR dne
16. ledna 2012 a tímto dnem začíná sportovní klub „Club Rodamiento“ oficiálně fungovat.

Mezi první kroky klubu patří zaregistrování kuličkového oddílu do ČKS (Českého kuličkového svazu) a přihlášení oddílu pétanque do 1. ročníku „zimní UBUligy v pétanque“, která se koná na Ubulodromu v Úněticích.

Členství v ČUS – České unii sportu (2016)

Club Rodamiento, z. s. se stává členem České unie sportu – prostřednictvím Pražské tělovýchovné unie.

Nový oddíl – MÖLKKY (2017)

Od sezony 2017 zakládá náš klub nový sportovní oddíl – Mölkky. Na Praze 10 pořádáme Strašnickou ligu ve hře Mölkky. Naši členové se zúčastnili i Mistrovství ČR (aktivní hráči / turnaj trojic) a Mistrovství světa v Rakovníku (jako rozhodčí).