Pozvánka: Pétanque turnaj dvojic (11.11.2017)

Struktura: Akce a projekty > Trojboj 2017 > Pétanque turnaj dvojic

Druhou disciplínou Trojboje je Pétanque turnaj dvojic, který se uskuteční v Parku Malinová-Chrpová v sobotu 11. listopadu 2017 od 11:00 hod.

Formulář pro zjištění stavu zapůjčení pétanque koulí: >>>   Prosíme o vyplnění všechny účastníky Trojboje   <<<

 • Letošní turnaje jsou zcela ZDARMA a to díky podpoře MČ Praha 10.
 • Pravidla vysvětlíme před zahájením turnaje.
 • Vhodné i pro úplné nováčky / začátečníky.
 • Koule zapůjčíme zdarma (po předchozí rezervaci na 777231324)

Pravidla hry: 

1) V případě že pořadatel neurčí / nevymezí hranice hřiště, hraje se na otevřeném prostoru.Území ztráty je pouze „beton“ (silnice, zídka ap.). Pokud se koule nebo košonek odrazí od stromu, je normálně ve hře.

2) Vítěz losování (hledání košonku) vybere hřiště nebo hrací plochu. V případě, že hřiště pořadatel nevymezil sám, hraje se kdekoliv ke je možný nához košonku na min. vzdálenost 6 metrů. Košonek i kruh musí být min 1 metr od všech překážek.

3) Po nahození košonku se již nesmí upravovat jakkoliv terén ani zvedat překážky (větvičky, kamínky). Lze zvednout pouze list, který dopadl na košonek během hry.

4) Hráč který je v kruhu musí mít obě chodidla v kruhu a nesmí přešlapovat. Až do dopadu koule na zem nesmí kruh opustit a musí zůstat stále oběma nohama na zemi.

5) Pokud hráč nehodil košonek podle pravidel – tj. je vzdálen méně než 6 m / více než 10 m / nebo je blíže než 1 m od nějaké překážky – ztrácí právo umístění košonku (dalšího náhozu) a košonek umísťuje na hřišti soupeř. Právo prvního hodu koule však hráči (dvojici) zůstává.

6) Po náhozu košonku a odehrání první koule má soupeř právo zpochybnit platnost jeho pozice. Zahráním své koule je definitivně pozice košonku uznána.

7) Vítězem zápasu se stává dvojice která jako první dosáhne 11 bodů, nebo dvojice která po skončení časového limitu 30 min. (+ 1 nához po limitu) má nejvíce bodů. V případě nerozhodného stavu hra pokračuje.

 

Kompletní oficiální pravidla hry pétanque (czechpetanque.cz)

 

Body za pétanque turnaj: 

(bodování zůstává stejné jako při Trojboji 2015. Je odstupňováno následně):

 • 1. místo: 75 b.
 • 2. místo: 64 b.
 • 3. místo: 54 b.
 • 4. místo: 45 b.
 • 5. místo: 37 b.
 • 6. místo: 30 b.
 • 7. místo: 24 b.
 • atd.

Herní systém: 

Bude se hrát systémem Každý s každým. Hrát se bude do 11 bodů a na časový limit 30 minut. Vítěz losu (hledání košonku) má právo výběru hřiště na kterým bude zápas odehrán. Hraje se podle oficiálních pravidel hry pétanque.

Ceny pro nejlepší: 

Vítězná dvojice obdrží trofeje (každý hráč). Hráči na druhém a třetím místě obdrží medaile.

Výsledky z turnaje se započítávají do celkového Trojboje. Slavnostní vyhlášení proběhne po Bowlingovém turnaji dvojic ve středu 22. listopadu 2017 v salonku Xbowling Strašnice.

 

 

Pétanque turnaj dvojic

Sobota, 11. 11. 2017 (od 11:00 – 16:00 hod.)
Místo konání: Park Malinová-Chrpová, Praha 10 – Záběhlice – MAPA
2. disciplína v rámci víceboje „Trojboj 2017 – turnaj dvojic“

 

Mediální propagace:     Kudyznudy.cz - tipy na výlet

 

p10_logo

 

2017-11-03-zastita-CAPEK

Záštita nad akcí

 

Materiály a dokumenty: