Herní řád – Rodamiento Bowlingová Liga

Struktura: Bowling > RBL > Herní řád

Herní řád
(platný od 01.01.2020)
Rodamiento Bowlingová Liga (RBL)
Pořadatel: Club Rodamiento, Bowlingový oddíl (Anna Rychterová)

I.
Tento herní řád upravuje pravidla I. ročníku Rodamiento Bowlingové Ligy (dále jen RBL) a může být měněn pouze v odůvodněných případech a to se souhlasem vedoucí bowlingového oddílu, nebo výkonného výboru klubu.

II.
Liga je přednostně určená členům bowlingového oddílu (Club Rodamiento), kteří mají také přednostní právo při přihlašování. V případě volné kapacity se mohou přihlásit i další členové klubu (jiných oddílů), nebo ostatní hráči z řad veřejnosti.

III.
Liga se koná zpravidla 1 x měsíčně. Konkrétní termíny a hrací místo určuje vedoucí bowlingového oddílu. Termíny jsou zveřejněny minimálně 7 dní dopředu v kalendáři klubových akcí na webu: www.rodamiento.cz/turnajovy-kalendar.htm.

IV.
V každém ligovém kole (hracím dni) se započítávají každému hráči do výsledků nejméně 3 hry. V případě, že hráč stihne odehrát během ligového kola 4 hry, 5 her a více her, bude se mu započítávat průměr ze 4, 5 her a více her.

V.
Před zahájením hry (ligového kola) musí nejdříve každý hráč uhradit účastnický poplatek ve výši 200,- Kč (členové) / 210,- Kč (nečlenové), který se skládá ze 190,- Kč za úhradu bowlingové dráhy + 10,- Kč / 20,- Kč do klubového fondu a na pořízení cen). Každý hráč se následně doví číslo dráhy na které odehraje všechny své hry.

VI.
Každý hráč má povinnost se na ligové kolo přihlásit a to vždy nejpozději 2 kalendářní dny předem (většinou nejpozději do pátku do 12:00 hod.). Přihlásit se lze osobně / telefonicky ap. vedoucí bowlingového oddílu, nebo elektronickým přihlašováním na stránce ligy: www.rodamiento.cz/bowling/rbl-prihlasovani.htm. Podána přihláška po tomto termínu nemůže zájemci zaručit volné místo (budou osloveni zájemci z řad nečlenů). Optimální počet hráčů je: 12 (maximální: 16).

VII.
Každý hráč obdrží podle své herní výkonnosti handicap (HDC), který je mu připočten k celkovému průměru na konci ligy. Hráčům, kteří hrají poprvé se HDC vypočítá na základě veřejně známých výsledků (odehrané výkony v ABL lize, Podnikové lize, Zlaté cihle, ad.).

VIII.
Celkovým vítězem ligy se stane hráč s nejvyšším celkovým ročním průměrem (včetně HDC). V případě shodného výkonu bude jako další kritérium nejvyšší zahraný nához hráče (bez HDC). Další podmínkou je účast na minimálně 6 ligových kolech.

IX.
Tento herní řád je platný od 1. ledna 2020 a byl schválen vedoucí bowlingového oddílu. Úprava herního řádu proběhla 18.12.2019 (upravena definice v bodu č. V + tabulka handicapů)

Tabulka pro výpočet handicapů:

nad 170                0

161-170                5

151-160                10

141-150                15

131-140                20

121-130                25

111-120                30

101-110                35

pod 101               40