Tisková zpráva: Letenská pétanque liga (17.09.2018)

Struktura: Zprávy > Tiskové zprávy > Letenská pétanque liga 2018

VIII. ročník Letenské pétanque ligy je za námi. V roce 2011 se jednalo o jednu z prvních pétanque lig na území Prahy (přibližně ve stejné době vznikl i Pražský pohár pétanque). Zároveň je Letenská pétanque liga druhým nejstarším projektem našeho sportovního klubu (po Trojboji dvojic). Během osmi ročníků LPL si pétanque v Letenských sadech vyzkoušelo přes osmdesát hráčů, někteří z nich se později prosadili i na vrcholných akcích v ČR i ve světě. Josef Kamaryt (nynější pořadatel) je jediný účastník, který absolvoval všech osm ročníků ligy.

Od dubna do září se uskutečnilo celkem 18 ligových kol. Nejlepším hráčem základní části ligy se stal Karel Rösendorf před druhou Alexandrou Pflimpflovou a třetím Milanem Pavýzou.

Nejlepší hráči po základní části Letenské pétanque ligy: Milan Pavýza (3) – Karel Rösendorf (1) – Alexandra Pflimpflová (2)

 

Nejlepší hráči, po odehrání základní části ligy, si zahráli „Turnaj mistrů“, letos nazvaný „Turnaj Druhá šance“. Zvítězili Pavel Kot a Jiřina Kotová. Druhé místo obsadili Alexandra Pflimpflová a Pavla Navrátilová a třetí místo patří dvojici Milan Pavýza a Věra Kohoutová.

Tabulka finálového hracího dne

Tři nejlepší dvojice v rámci finálového hracího dne, Letenské sady, 17.09.2018.

Finalisté Letenské pétanque ligy 2018, „Turnaj mistrů“ (Turnaj Druhá šance), Letenské sady, 17.09.2018

VIII. ročník Letenské pétanque ligy se konal pod záštitou pana starosty Mgr. Jana Čižinského. Děkujeme.

Záštita nad VIII. ročníkem Letenské pétanque liga – Mgr. Jan Čižinský

Děkujeme všem účastníkům a těšíme se na viděnou v Letenských sadech opět v dubnu 2019.

Daniel Beseda, Club Rodamiento