Večerní růže na Radavě, bowlingový turnaj (01.03.2017)

Tradiční turnaj pro dámy a dívky „Večerní růže“ se uskutečnil opět v herně Radava a zúčastnila se i naše členka Anna Rychterová, která zahrála vůbec nejvyšší nához turnaje „269“. Turnaj vyhrála Marta Völfelová a třetí skončila Štěpánka Rejžková. Obě dvě jsou účastnice našich klubových akcí 😉

Celá reportáž zde:

Po dlouhé pauze se 1. března 2017 odehrála na Radavě Večerní růže. Tradiční dámský společenský večer ozdobila účast 45 žen. A zde si můžete přečíst, jak to všechno dopadlo!

Po dlouhé pauze se 1. března 2017 odehrála na Radavě Večerní růže. Tradiční dámský společenský večer ozdobila účast 45 žen. Jak je naším dobrým zvykem, tak jsme se o dámy starali a začalo to welcome drinkem – BECHEROVKA LEMOND byla jedním z partnerů večera. Ještě, než turnaj začal, tak panovaly obavy mezi účastnicemi večera, že se nebude hrát tzv. devítka, tzn. když hodíte devět kuželek, započítá se vám strike. Obavy byly oprávněné, protože se mělo hrát klasicky, ale jak zní citát od starořeckého autora Hésioda z 8./7. století př. n. l. „hlas lidu, hlas boží“, tak se nakonec opravdu hrála již zmiňovaná devítka. Z prvního kola postupovaly všechny hráčky, takže se hrálo jen o bonusové body a o to, kdo se lépe připraví do kola druhého. V průběhu večera se nám na Radavě prezentovali další partneři: Jak bývá na Večerní růži zvykem, tak mohly dámy navštívit stánek ORIFLAME – tradičního výrobce švédské kosmetiky. Dalším partnerem, který nám věnoval cenu do soutěže byla originální dárková služba LÍSKOVÝ OŘÍŠEK, jejich vzorové dárkové kazety si mohly dámy také prohlédnout přímo na místě. Kromě nich přispěly dárky do turnaje společnosti Šperky STEPHANY a vydavatelství Bauer Media, které vydává lifestylový časopis COSMOPOLITAN, ten našla každá účastnice v dárkové tašce na rozloučenou.

Vraťme se však k bowlingu, protože bylo vidět, že po dlouhé době se dámy na „svůj“ turnaj opravdu těšily. Ve druhém kole se „lámal chléb“ a z 45 účastnic postupovalo pouze 22 nejlepších do finále. Ze druhého kola lze vypíchnout výkony některých účastnic – tak například nakonec celkově 20. Anna Rychterová naházela 269 bodů v jedné hře a vyhrála si láhev Becherovky za nejlepší nához, když byla nejlepší ze všech 224 her, které se v turnaji tento večer odehrály. Ve druhém kole je třeba také ocenit Evu Veselou, Vlastu Eidernovou, Marii Konečnou a Elišku Slavíkovou – ty všechny nahrály v obou hrách nad 200 bodů a udržely velmi vysoký standard. Na to, aby se účastnice kvalifikovaly do finále nakonec stačilo 319 bodů. Ještě jsme nezmínili, že se zde prezentoval i místní kuchař, který nachystal ochutnávku minitortil a špenátového závinu, po kterých se velmi rychle zaprášilo.

A jdeme do finále! Ve finále startovalo 22 nejlepších žen ze druhého kola. Finalistky si to ve dvojicích na každé fungující dráze (trošku nás ve středu zlobily, ale oslavenec a bowler v jedné osobě Honza dělal, co mohl) rozdaly o ceny od partnerů večera, medalie a především o slávu a čest být vítězkou Večerní růže po tak dlouhé době. Adeptek bylo mnoho, ale pódium je jen pro tři nejlepší. A na něj nakonec vystoupaly po výborných výkonech: třetí Štěpánka Rejžková za 456 bodů, druhá Šárka Machytková za 463 bodů a zlatou Večerní růží se stala Marta Volfelová za 469 bodů. Nejlepším gratulujeme! Ale věřím, že vítězkami se ten večer staly všechny ženy, které si turnaj na první pohled užily.

Ještě jednou bych chtěl poděkovat Vám účastnicím za hojnou účast a na viděnou se budeme těšit netradičně ve čtvrtek 29. dubna 2017!

Tým Bowlingu RADAVA

Zdroj: www.radava.cz

Radava-Facebook-Ruze-Anina-nej